Trening umiejętności społecznych TUS
Sprawdź również:
Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące tego warsztatu, skontaktuj się z nami:
+48 508 550 660
centrumharmonja@gmail.com
Pn. - Pt. 10:00 - 20:00
Szczegóły:
TRENING TUS 13-17 lat
TRENING TUS moduł ADHD
dla dorosłych
TRENING TUS od 18 lat
Ilość miejsc ograniczona - decyduje kolejność zgłoszeń.
Gwarancją miejsca na warsztacie jest wpłata zaliczki w wysokości 200 zł.
Dla osób nie będących pacjentami Centrum HarmonJa zapraszamy na wstępną konsultację psychologiczną kwalifikującą do treningu, podczas której zostanie przeprowadzony wywiad kliniczny oraz przygotowane zostaną zalecenia dalszego postępowania.
Zainteresował Cię ten warsztat?
Wypełnij formularz zgłoszeniowy:
Podczas treningu, w formie warsztatowej, ćwiczone są umiejętności interpersonalne i komunikacyjne. Uczymy się o swoich emocjach, reakcjach i zachowaniach, asertywności, samoświadomości oraz nawiązywaniu relacji. Nabywamy umiejętności rozwiązywania konfliktów, przyjmowania porażki, dawania wsparcia innym i wiele innych.
Celem treningu jest modelowanie zachowań grupy przez terapeutów.
Obecnie można skorzystać z treningu TUS w 3 grupach stacjonarnych:
dla dzieci w wieku 8 - 12 lat,
dla młodzieży w wieku 13 - 17 lat,
dla dorosłych od 18 lat
Co właściwie można zyskać z udziały w TUS'ach?
Korzyści z udziału w treningu umiejętności społecznych są liczne i wpływają na różne aspekty naszego życia. Oto bardziej szczegółowe korzyści, jakie mogą przynieść treningi umiejętności społecznych dla dzieci i dorosłych.
Korzyści dla dzieci i młodzieży:
Nauka komunikacji interpersonalnej
Trening umiejętności społecznych pomaga młodej osobie nauczyć się zdrowej komunikacji z rówieśnikami oraz dorosłymi. Umiejętność słuchania i wyrażania swoich potrzeb pozwala czuć się swobodniej w relacjach z innymi. Dziecko, które ma umiejętności społeczne radzi sobie lepiej ze stresem w takich sytuacjach, jak np. zadawanie pytań na lekcjach czy odpytywanie przez nauczyciela. To daje mu lepsze warunki do tego, by mieć lepszą koncentrację, lepiej rozumieć materiał i osiągać lepsze stopnie.
Poprawa samoakceptacji i pewności siebie
Dziecko pozna swoje mocne strony i nauczy się je doceniać, a to ważne, by budować w sobie stabilne poczucie wartości. Akceptacja siebie umożliwia nawiązywanie kontaktów z innymi bez lęku przed oceną i z większą pewnością siebie. To może ułatwić młodej osobie przechodzenie przez różne trudne sytuacje w szkole, takie jak krytyka, hejt, presja. Młoda osoba, która zna swoje mocne strony i swoje potrzeby, potrafi lepiej je wyrażać, zyskuje także szacunek wśród swoich kolegów i koleżanek.
Nauka radzenia sobie z trudnymi sytuacjami
W treningu grupowym dziecko będzie poznawać sposoby radzenia sobie w różnych trudnych sytuacjach. Przećwiczy zachowania w sytuacjach krytyki, odrzucenia i w konfliktach. Praktyka przygotuje go do samodzielnego radzenia sobie w różnych okolicznościach. Jednocześnie nauczy się, że bywają sytuacje, w których warto zwrócić się po wsparcie u osób dorosłych.
Poprawa relacji z rówieśnikami
Dziecko, które potrafi słuchać i rozumie potrzeby innych zazwyczaj lepiej też się komunikuje i buduje trwałe relacje. Nastolatek, który ma umiejętności społeczne, może być bardziej odporny na presję rówieśników, którzy mogą namawiać go do spożywania narkotyków, alkoholu i innych ryzykownych zachowań.
Sytuacje życiowe, w których umiejętności społeczne mogą okazać się przydatne dla osoby dorosłej:
Rekrutacja i rozmowy kwalifikacyjne
Umiejętności społeczne pozwalają na lepsze zrozumienie oczekiwań pracodawcy, skuteczniejsze przedstawienie swojego doświadczenia i umiejętności, a także na zadawanie pytań i zadbanie o własne interesy.
Praca zespołowa
Umiejętności społeczne sprawdzają się w pracy grupowej i pozwalają na skuteczne realizowanie projektów, lepsze zrozumienie różnic indywidualnych oraz na łatwiejsze rozwiązywanie konfliktów.
Konflikty z innymi ludźmi
Osoby z rozwiniętymi umiejętnościami interpersonalnymi potrafią kontrolować swoje emocje, rozumieć punkt widzenia innych osób i efektywnie komunikować swoje potrzeby, dzięki czemu są w stanie rozwiązywać konflikty w sposób satysfakcjonujący dla obu stron.
Przemoc i agresja
Dzięki umiejętnościom społecznym można efektywniej reagować na sytuacje zagrażające bezpieczeństwu, np. odmawiać, uciekać, unikać ryzyka, ale również obronić siebie lub innych w sposób bezpieczny.
Sytuacje stresowe
Umiejętności społeczne umożliwiają sprawne zarządzanie swoimi emocjami zwłaszcza w sytuacjach trudnych i stresujących. Wspierają także przemyślane podejmowanie decyzji i zwiększają poczucie kontroli nad sytuacją.
Nawiązywanie nowych znajomości i relacji
Osoby z umiejętnościami interpersonalnymi potrafią aktywnie słuchać, zadawać pytania, okazywać zainteresowanie i empatię, co sprzyja nawiązywaniu pozytywnych relacji z innymi.
Rozwój osobisty
Rozwijanie umiejętności społecznych przekłada się na rozwijanie swojej osobowości oraz na lepsze zrozumienie swoich potrzeb i emocji. Większa świadomość siebie pomaga dokonywać lepszych wyborów i realizować swoje pasje. A także wpływa pozytywnie na pewność siebie i lepsze samopoczucie.
----------
Wszyscy specjaliści w HarmonJa są LGBTQ+ FRIENDLY
Osoby z mniejszości spotkają się z należnym szacunkiem i odpowiednim traktowaniem podczas warsztatów, a ich potrzeby dotyczące komfortu i poczucia bezpieczeństwa zostaną uwzględnione
Zapisz się do naszego newslettera, by otrzymywać informacje o nowych warsztatach, treningach i kursach oraz darmowych wydarzeniach w Centrum HarmonJa.
Centrum Zdrowia Psychicznego HarmonJa Magdalena Skuza-Singh i Jacek Stasiuk spółka cywilna z siedzibą w Gdańsku (80-288), przy ul. Politechnicznej 9/7. Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie treści oraz zdjęć zabronione. Obowiązek informacyjny przed wyrażeniem zgód na przetwarzanie danych (zobacz)
Realizacja: Plutowski.pl
Centrum
Znajdź nas na
Kontakt
Strefa Pacjenta