Jestem pedagogiem, pracownikiem socjalnym, psychoterapeutą poznawczo-behawioralnym oraz dialektyczno-behawioralnym, liderem programu Family Connections™. Aktualnie podnoszę swoje kwalifikacje o studia psychologiczne na Uniwersytecie SWPS.
Swoje doświadczenie zawodowe zdobywałam w Wojewódzkim Szpitalu Psychiatrycznym im. prof. Tadeusza Bilikiewicza w Gdańsku , Klinice Psychiatrii Dorosłych w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Gdańsku.
W przeszłości byłam związana z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie, gdzie pracowałam jako asystent rodziny i pracownik socjalny oraz w Stowarzyszeniu Opiekuńczo-Resocjalizacyjnym Prometeusz, pełniąc funkcję koordynatora Domu Wspomaganego dla kobiet znajdujących się w kryzysie bezdomności, samotnie wychowujących dzieci.
Pracuję głównie z pacjentami z trudnościami w zakresie:
- regulacji emocji,
- zaburzenia nastroju,
- zaburzenia lękowe (uogólnione zaburzenia lękowe, fobia społeczna, fobie specyficzne)
- zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne.
W swojej pracy opieram się na metodach psychoterapii opartych na dowodach naukowych: Terapii Poznawczo-Behawioralnej (CBT) oraz terapii wywodzących się z tego nurtu takich jak: Terapii Dialektyczno-Behawioralnej (DBT) czy Terapii Akceptacji i Zaangażowania (ACT). Metody pracy dopasowuję do indywidualnych problemów pacjenta po wcześniejszej diagnozie i ustaleniu planu terapeutycznego.
Należę do Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej (PTTPB), Polskiego Towarzystwa Terapii Dialektycznej i Behawioralnej (PTDBT) oraz Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego (PTP).
W Centrum HarmonJa prowadzę psychoterapię indywidualną młodzieży oraz osób dorosłych, jak również grupy umiejętności DBT-A dla młodzieży oraz DBT dla osób dorosłych. Swoją pracę regularnie poddaję superwizji.