info@harmonja.pl

pn-pt 8.00-18.00

+48 508 550 660

Małgorzata Dominiak-Sumiła

Psychoterapeuta dzieci, młodzieży i dorosłych oraz rodzin

Jestem magistrem pedagogiki resocjalizacyjnej GWSH oraz magistrem psychologii o specjalności sądowo-penitencjarnej (UG). Obecnie zdobywam umiejętności jako terapeuta psychoterapii systemowej w Pracowni Pomocy Psychologicznej przy patronacie Krakowskiej Fundacji Rozwoju Psychoterapii.

Jestem długoletnim pracownikiem Zespołu Gdańskiego Pogotowia Opiekuńczego na stanowisku wychowawcy oraz psychologiem w Gdańskich Domach dla Dzieci. Odbywałam również praktyki w Zakładzie Karnym w Gdańsku oraz staż na oddziale psychiatrycznym 7 Szpitala Marynarki Wojennej.

Opieram się zarówno na pracy systemowej jak i indywidualnej. Nadal uczestniczę w warsztatach i szkoleniach podnoszących moje kwalifikacje. W mojej pracy istotną częścią jest superwizja, w której systematycznie biorę czynny udział. 

Pracuję głównie z osobami z zaburzeniami zachowania, po przebytych traumach, doświadczających przemocy, będących w kryzysie, mających trudności z odnalezieniem swojego miejsca na ziemi, chcącymi porozmawiać o swoich problemach w przyjaznej atmosferze. Nie ma tematów tabu, są tylko różne drogi do osiągania harmonii. 

Stawiam na otwartą rozmowę, zaufanie, zrozumienie oraz wspólne poszukiwanie rozwiązań. Metody pracy dobieram w zależności od potrzeb i aktualnego rozwoju procesu terapeutycznego.

W Centrum HarmonJa pracuję głównie z rodzinami, a w pracy indywidualnej z młodzieżą i dorosłymi.