info@harmonja.pl

pn-pt 8.00-18.00

+48 508 550 660

Magdalena Skuza

Psychoterapeuta dzieci, młodzieży i dorosłych

Jestem współzałożycielką Centrum Zdrowia Psychicznego HarmonJa, psychologiem, socjologiem, absolwentką Uniwersytetu Jagiellońskiego, certyfikowanym psychoterapeutą poznawczo-behawioralnym (nr certyfikatu 552), w trakcie intensywnego szkolenia w terapii dialektyczno-behawioralnej (DBT) w Behavioral Tech, Seattle, USA. 

W pracy stosuję metody psychoterapii oparte na dowodach naukowych (CBT, DBT, ACT, EMDR). Wierzę, że udział w terapii do wyzwanie, które warto podjąć i staram się przekonywać innych, że nie ma rzeczy niemożliwych, a jedynie trzeba mieć dobry plan. Dlatego terapia z moim udziałem często wychodzi z gabinetu, angażuje bliskie osoby i przede wszystkim pomaga w wyzwaniach życia codziennego. Ostateczny cel terapii, to nie potrzebować już terapii, lecz móc korzystać z własnych zasobów, umiejętności i wzmocnionej odporności psychicznej.

Od dawna szkolę się i uczę od znakomitych specjalistów, od niedawna wspieram w tym innych, organizując szkolenia, konferencje, zespoły, w myśl zasady „dzielenia się tym, co sama otrzymałam”.

Mój główny kierunek pracy to działania na rzecz osób z problemami regulacji emocji, zwłaszcza z zaburzeniami osobowości z pogranicza (borderline) i ich bliskich.

Jestem jedną z założycielek Polskiego Towarzystwa Terapii Dialektyczno-Behawioralnej (PTDBT), w którym aktywnie działam. Jestem także członkiem Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo-Behawioralnej. Ponadto należę do międzynarodowej inicjatywy „Global Alliance for Prevention and Early Intervention for BPD” (GAP), a także innych społeczności profesjonalistów.

Koordynuję pracę całego zespołu terapeutycznego naszego Centrum, prowadzę zespoły konsultacyjne i superwizję.

W Centrum HarmonJa pracuję z dziećmi, młodzieżą oraz osobami dorosłymi, a także prowadzę trening umiejętności DBT i bezpłatne zajęcia dla rodzin z programu Family Connections™.


Magdalena Skuza-Singh – ZnanyLekarz.pl