info@harmonja.pl

pn-pt 8.00-18.00

+48 508 550 660

Maciej Światłowski

Psychoterapeuta młodzieży i dorosłych

Jestem psychologiem, psychoterapeutą poznawczo-behawioralnym (CBT) w trakcie certyfikacji w Akademii Motywacji i Edukacji w Warszawie oraz terapeutą dialektyczno-behawioralnym (DBT).

Ukończyłem studia na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Odbyłem praktyki zawodowe w Szpitalu Klinicznym im. Karola Jonschera w Poznaniu, a także w Wojewódzkim Szpitalu dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Gnieźnie. Pracowałem m.in. w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie w Gdańsku, sporządzając diagnozy psychofizyczne dzieci i młodzieży.

Odbyłem wiele szkoleń z zakresu wczesnego wykrywania zaburzeń psychicznych, interwencji kryzysowej oraz z zakresu diagnozy i pomocy dzieciom jako ofiarom przemocy.

Specjalizuję się w diagnozie:

  • ADHD (zespół nadpobudliwości psychoruchowej)
  • PTSD (zespół stresu pourazowego)
  • zaburzeń nastroju (depresja, zaburzenie afektywne dwubiegunowe)
  • dysregulacji emocjonalnej
  • zaburzeń osobowośc
  • prawidłowego rozwoju osobowości w przypadku młodzieży

Na co dzień przykładam starań żeby żyć zgodnie z założeniami terapii DBT. Stale rozwijam własne umiejętności regulacji emocji oraz praktykuję uważność (mindfulness), w celu budowy życia wartego przeżycia. Swoją pracę poddaję superwizji, jak również regularnie uczestniczę w spotkaniach zespołu konsultacyjnego.

W Centrum HarmonJa prowadzę diagnozę psychologiczną dzieci, młodzieży i osób dorosłych, terapię indywidualną w nurcie dialektyczno-behawioralnym oraz poznawczo-behawioralnym. Ponadto prowadzę treningi umiejętności DBT i DBT-A oraz treningi Family Connections™.