info@harmonja.pl

pn-pt 8.00-18.00

+48 508 550 660

Angelika Sawicka

Psychodietetyk, psycholog

Jestem psychologiem i psychodietetykiem. Ukończyłam studia magisterskie z psychologii na Uniwersytecie Gdańskim oraz studia podyplomowe z psychodietetyki na SWPS w Poznaniu. Aktualnie realizuję studia doktoranckie na Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku. Uczestniczyłam też w rocznym szkoleniu z terapii dialektyczno-behawioralnej organizowanym przez PTDBT.

Pracuję na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym jako pracownik naukowo – dydaktyczny, gdzie łączę pracę naukową z praktyką. Zajmuję się badaniem wpływu żywienia i aktywności fizycznej na funkcjonowanie poznawcze, zmiany nastroju oraz zmiany funkcjonalne w mózgu. Wyniki badań przekładam na działania w pracy z pacjentem oraz psychoedukację podczas warsztatów.

W gabinecie pracuję z pacjentami nad zmianą nawyków i nad zdrowym podejściem do odżywiania. Skupiam się na tym, jak dokonywać świadomych wyborów żywieniowych i zdrowo jeść bez potrzeby stosowania restrykcyjnych diet. Pomagam pacjentom wyznaczać realne cele, które razem z pracą nad emocjami i radzeniem sobie ze stresem umożliwiają wprowadzenie w życie trwałych zmian. Wykorzystując elementy terapii dialektyczno-behawioralnej (DBT) prowadzę też konsultację z obszaru zaburzeń odżywiania (m.in. kompulsywnego objadania się, bulimii, czy jadłowstrętu psychicznego).

W Centrum HarmonJa pracuję głównie z osobami dorosłymi.